ブログ

Ancelotti: ‘Futbol şu anda sıfır sayılıyor ve gözlerimizin önünde ortaya çıkan trajediyle yüz yüze geldiğimde bunun hakkında konuşmak beni neredeyse rahatsız ediyor.’ LEICESTER CITY Evet, Leicester City ekibinin üç üyesi, geçen hafta ‘aşırı derecede hafif bir hastalık’ belirtileri gösterdikten sonra ihtiyati olarak kendi kendilerini tecrit altında tutuyorlar.

Ancelotti: ‘Futbol şu anda sıfır sayılıyor ve gözlerimizin önünde ortaya çıkan trajediyle yüz yüze geldiğimde bunun hakkında konuşmak beni neredeyse rahatsız ediyor.’ LEICESTER CITY Evet, Leicester City ekibinin üç üyesi, geçen hafta ‘aşırı derecede hafif bir hastalık’ belirtileri gösterdikten sonra ihtiyati olarak kendi kendilerini tecrit altında tutuyorlar.

Villa, spor direktörü Jesus Garcia Pitarch’ın bu sezon Premier Lig’den küme düşme olmaması gerektiği yönündeki yorumlarından uzaklaştı.

Daha çok ‘Suso’ olarak bilinen Garcia Pitarch, İspanyol medyası tarafından şöyle bildirildi: ‘Herkesin düşündüğü en makul şey, eğer ligin durdurulması gerekiyorsa, küme düşme olmayacağıdır. Küme düşmenin olmaması gerektiği konusunda kesin bir oybirliği var. ‘ 

Bir Villa sözcüsü, bu görüşlerin kulübe ait olmadığını söyledi. 

Aston Villa’nın Chelsea ile ev sahibi olduğu maç hafta sonu virüs nedeniyle ertelendi 

 

BOURNEMOUTH

Evet, kaleci Artur Boruc, Bournemouth’un ilk takım kadrosunun dört üyesi gibi kendini tecrit ediyor, ancak bu kulüp tarafından ‘ihtiyati tedbir’ olarak tanımlandı.

Kulüpte kimse koronavirüs için pozitif test yapmadı.

Hayır, kulübün antrenman sahası en azından Boruc ve diğer dört personelin kendi kendini tecrit etmesi nedeniyle önümüzdeki Pazartesi gününe kadar kapalı kalacak.

Kapatma yine ihtiyati tedbirdir ve kulüp tüm tesislerini derinlemesine temizleyecektir.

Fikstürün askıya alınmasının ardından hafta sonu Bournemouth’ta boş bir Canlılık Stadyumu

Oyunculara, maç formunu korumak için kulüpten uzakta çalışmaları için özel programlar verildi.

Bournemouth’un sakatlanan oyuncuları, aynı anda çok fazla insanın bulunmasını önlemek için aşamalı zamanlarda rehabilitasyonlarına devam etmek için antrenman sahasını ziyaret edeceklerini görecek bir plana dahil edildi.

Bournemouth kanat oyuncusu Arnaut Danjuma: ‘Hepimiz oyunumuzu seviyoruz ama sonuçta hayatta futboldan çok daha önemli şeyler var. Ailenize ve arkadaşlarınıza iyi bakın, güvende kalın! ‘

 

BRIGHTON VE HOVE ALBION

Hiçbir oyuncu kendi kendini tecrit etmiyor ama tedbir olarak beş kulüp personeli evde kalıyor.

İlk takım kadrosundaki veya kadrodaki hiç kimse etkilenmedi.

Kulüp ayrıca tam zamanlı personele, Pazartesi gününden itibaren mümkün olduğu kadar evden ve sıkı protokollere uymak için işe gelenlere çalışmalarını söyledi.

Gerçekte virüse sahip olduğuna dair bir rapor yok.

Arsenal ile oynadıkları maçın ardından Brighton’ın Amex Stadyumu önünde terk edilmiş bir salon, Premier Lig’in kilitlenmesi nedeniyle iptal edildi.

Graham Potter ve ekibi her zamanki gibi antrenman yapacak. Kulüp, gerekli olmayan ziyaretçileri antrenman alanlarından ve Amex Stadyumundan caydırıyor.

Geçen hafta forvet Neal Maupay: ‘Antrenman normal değildi, hepimiz durumun farkındayız. Futbolda temas var ama çok yakın durmamaya, el sıkışmamaya, düzenli olarak elimizi yıkamaya ve yüzümüze dokunmamaya çalışıyoruz. ‘

1xbet mobil yeni adresi

Albion CEO’su Paul Barber sezonu bitirirken: ‘Premier Lig’de önceliğimiz sezonun geri kalanını oynamaktır, hepimizin istediği bu, taraftarların da istediği bu. Ama aynı zamanda bu virüsün nereye gittiğini bilmediğimiz konusunda gerçekçi olmalıyız. ‘

 

BURNLEY

Hiçbir Burnley oyuncusunun kendi kendini tecrit altına aldığına dair hiçbir rapor yok.

Turf Moor’da bildirilen vaka yok.

Yönetici Sean Dyche hafta sonundan önce şunları söyledi: “Herkes zinde ve sağlıklı.”

Perşembe günü Burnley – Blackburn Rovers Under-23 maçından aksiyon – o zamandan beri bu seviyedeki tüm oyunlar ertelendi

Evet, Burnley’in ilk takımı normal şekilde devam ediyor.

Ancak kulüp, akademisini 16 yaş altı seviyeden bir sonraki duyuruya kadar kapatma kararı aldı.

Dyche: ‘Büyük şema bir yana, futbolun hayatımın neresinde olduğunu biliyorum. Bu dünya çapında bir durum olarak kabul edilirse, futbol birdenbire uzaklaşır.

Elbette ideal değil ama sağlığın her şeyden daha önemli olduğunu biliyoruz.

 

CHELSEA

Evet, Callum Hudson-Odoi Perşembe günü koronavirüs için pozitif test yaptıktan sonra Chelsea birinci takım kadrosunun tamamı ve personeli şu anda kendi kendine tecrit altında.

Hudson-Odoi Cuma sabahı bir Instagram videosu yayınladı ve burada ‘Tüm iyi dileklerin için teşekkür ederim. Videoda da söylediğim gibi kendimi iyi hissediyorum ve hepinizi yakında görmeyi umuyorum! ‘

Ve Pazartesi akşamı Hudson-Odoi’nin bir egzersiz bisikletine kendisinin bir video klibini yayınlamasıyla birlikte güzel haberler de geldi. 

Hudson-Odoi’nin şu ana kadar Chelsea’de test sonucu pozitif çıkan tek kişi olduğuna ve kulüp virüsün daha fazla yayılmasını önlemek için sıkı önlemler aldığına inanılıyor.

Kulüp, oyuncunun geçen hafta Pazartesi sabahı hafif soğuğa benzer semptomlar gösterdiğini ve sonrasında antrenman sahasından uzak durduğunu söyledi.

Sonraki koronavirüs testi birkaç gün sonra pozitif çıktı. 

Chelsea’den Callum Hudson-Odoi, geçen hafta hasta hissettikten sonra koronavirüs için pozitif çıktı

Hayır, Hudson-Odoi’nin teşhisini takiben herkese Cobham eğitim üssünden uzak durmaları söylendi.

Perşembe günü derin bir temizlik yapıldı ve kulüp, sonuç olarak Cobham’da erkekler ilk takımı tarafından kullanılan da dahil olmak üzere iki binayı kısmen kapattı.

Kompleksin geri kalanı normal çalışıyordu.

Daily Mirror’a göre Mason Mount, Pazar günü West Ham’dan arkadaşı Declan Rice ile Londra’nın kuzeyindeki Barnet’teki bir 5G sahasında futbol oynarken görüldükten sonra sorumluluklarını hatırlattı. 

Mount, menajeri Frank Lampard’dan özür diledi. 

Hudson-Odoi: ‘Farkında olabileceğiniz gibi, son birkaç gündür virüsü kaptım ve iyileştim. Sağlık kurallarına uyuyorum ve kendimi bir hafta boyunca herkesten izole ediyorum.

Yakında herkesi görmeyi umuyorum ve umarım çok yakında sahaya dönerim. Kendine iyi bak.’

Tüm iyi dilekleriniz için teşekkür ederim, videoda da söylediğim gibi kendimi iyi hissediyorum ve yakında görüşmek dileğiyle !!&# 128591;&# 127998; ❤️

– Callum Hudson-Odoi (@ Calteck10)  

KRİSTAL SARAY

Crystal Palace oyuncularının kendi kendilerini tecrit ettiklerine dair herhangi bir rapor yok.

Palace’ta pozitif test yapan hiç kimse yok.

Hayır, Palace, sporcuların formlarını korumak için evde takip etmeleri için bireysel programlar verilen oyunculara önlem olarak antrenman sahasını bir hafta süreyle kapattı. 

Personele mümkün olan her yerde evden çalışmaları söylendi. 

Kulüp, taraftarlara Bournemouth ve Liverpool’da ertelenen Premier Lig deplasman maçları için satın alınan tüm biletler için tam bir geri ödeme talep etme hakkına sahip olduklarını söyledi.

Potansiyel hükümet emrinin 70 yaş ve üstü kişilerden virüse yakalanmaktan kaçınmak için evde kalmalarını istemesinin bir yan etkisi, Palace’ın 72 yaşındaki yöneticisi Roy Hodgson’ı içerecek olmasıdır.

Palace, Hodgson üzerindeki kilitlenmenin sonuçları hakkında geçici iç tartışmalar yaptı. 

72 yaşındaki Crystal Palace yöneticisi Roy Hodgson, sağlığı konusunda endişesi olmadığını söylüyor 

Hodgson bu ayın başlarında sağlığı hakkında: ‘Kulüpte yaptığımız şeyler beni ortalama bir erkekten, özellikle de her gün zamanının çoğunu Tube’da geçiren ortalama bir erkekten çok daha sağlıklı tutacak.

Beni çok ilgilendiren bir şey değil. Bizi korumak için düşündüklerini sanıyorum çünkü duyduğum ve okuduğum kadarıyla en çok risk altında olanlar yaşlı insanlar, ama kesinlikle kendimi çok sağlıklı hissediyorum. ‘

 

EVERTON

Evet, birinci takım kadrosunun isimsiz bir üyesi, geçen haftanın sonlarında yüksek bir ateş bildirdikten sonra yedi gün kendini tecrit altında tutuyor.

Sonuç olarak, Finch Farm’daki kulübün antrenman sahası, oyuncular da dahil olmak üzere tüm personelin bir sonraki duyuruya kadar uzak durmaları tavsiye edilerek bir önlem olarak kapatıldı.

Kulüp ayrıca Everton’ın Liverpool şehir merkezindeki Royal Liver Binası’ndaki genel merkezini ve Goodison Park’taki kulüp mağazasını kapatmak için adımlar attı.

Everton menajeri Carlo Ancelotti şunları söyledi: ‘Gerçekten kendimizi izole etmiyoruz, ancak bir oyuncunun ateşi çıktıktan sonra bazı önleme tedbirleri geldi, ancak ateşi şimdi düştü ve bu en önemli şey.

Premier Lig sonunda durdu ve zamanı geldi. Senaryo karşısında doğru karardı. ‘

Everton menajeri Carlo Ancelotti ve oyuncuları antrenman sahasından uzaklaşıyor

Everton’da henüz kimse pozitif test yapmadı.

Yukarıda detaylandırılan kısıtlamalara göre hayır.

Ancelotti: ‘Futbol şu anda sıfır sayılıyor ve gözlerimizin önünde ortaya çıkan trajediyle yüz yüze geldiğimde bunun hakkında konuşmak beni neredeyse rahatsız ediyor.’

 

LEİCESTER ŞEHRİ

Evet, Leicester City ekibinin üç üyesi, geçen hafta ‘aşırı derecede hafif bir hastalık’ belirtileri gösterdikten sonra ihtiyati olarak kendi kendilerini tecrit altında tutuyorlar.

Kulüp, NHS 111 yardım hattıyla temasa geçti ve semptomlarının yaygın mevsimsel hastalıklarla tutarlı olduğu ve yedi günlük bir kendi kendine tecrit süresi önerildiği konusunda bilgilendirildi.

Teknik direktör Brendan Rodgers, üçlünün ‘takımın geri kalanından uzak tutulduğunu’ doğruladı.

Leicester’da hiç kimse koronavirüs için pozitif test yapmadı.

Brendan Rodgers’ın Leicester’daki ekibinin üç üyesi, kendi kendini tecrit altına aldı

Kulüp, maçların olmaması nedeniyle önümüzdeki haftalarda Belvoir Drive antrenman sahasındaki aktivitenin azalacağını söyledi.

Ancak hem Belvoir Drive hem de King Power Stadyumu şu an için tamamen çalışır durumda kalacak.

Rodgers: ‘Belirti ve işaretler gösteren birkaç oyuncumuz vardı. Prosedürleri takip ettik ve ekibin geri kalanından uzak tutuldular. ‘

 

LİVERPOOL

Tam olarak değil, ancak Liverpool Cuma günü Premier Lig’in askıya alınmasının ardından Melwood antrenman sahasında birinci takım faaliyetini gönüllü olarak askıya alma kararını aldı.

Kulüp, virüsün yayılmasını önlemek için zaten ihtiyati tedbirler uygulamıştı.

Liverpool’da hiç kimse pozitif test yapmadı.

Liverpool, gönüllü kapatmanın bir parçası olarak şu anda Melwood’da eğitim görmüyor.

Bahsedildiği gibi toplu bir eğitim yok, ancak oyunculara evde takip etmeleri için bireysel eğitim programları verildi. Gönüllü kapatmadan önceki son grup eğitimi Cuma günü gerçekleşti.

Felaketin 31. yıldönümü olan 15 Nisan’da yapılması planlanan Hillsborough anma töreni ertelendi. 

Liverpool menajeri Jurgen Klopp: ‘Her şeyden önce, hepimiz birbirimizi korumak için elimizden geleni yapmalıyız.

Toplumda demek istiyorum. Hayatta her zaman böyle olmalı ama şu anda her zamankinden daha önemli olduğunu düşünüyorum.

Daha önce futbolun her zaman en önemsiz şeylerin en önemlisi olduğunu söylemiştim. Bugün futbol ve futbol maçları gerçekten önemli değil. ‘

Elbette, Liverpool ile 25 puan açık olan ve 30 yıl içinde ilk şampiyonluğu kazanmanın eşiğinde olan lig dururken, kısıtlamalar kaldırıldıktan sonra sezonun nasıl düzgün bir şekilde sonuçlandırılacağına dair pek çok tartışma yaşandı. 

Liverpool yöneticisi Jurgen Klopp, krizin ortasında taraftarlara samimi bir mesaj gönderdi

 

MANCHESTER CİTY

Evet, geride bırakılan Benjamin Mendy, geçen hafta Perşembe günü ailesinin bir üyesi solunum problemleri yaşadıktan sonra kendini izole etti.

Sağlık görevlileri, onlara katılmak için Mendy’nin Cheshire evine koştu, ancak daha sonra koronavirüs için negatif test yaptılar.

City’nin oyuncularına Cuma günü bir izin verildi ve bu hafta da evlerinde kalacaklar.

Kulüpteki hiç kimse pozitif test yapmadı.

Manchester City’den Benjamin Mendy, geçen hafta bir aile üyesi hastalandıktan sonra kendini izole etti

Cuma günü antrenman iptal edildi ve takip edilecek bireysel antrenman planları ile kadronun bu hafta da evde kalmasına karar verildi.

City Football Academy çalışanları, geçen hafta başlarında ‘gerekli olmayan’ ziyaretçilere ilk takım binasından uzak durmaları söylenerek, mümkün olduğunca uzaktan çalışıyorlar. 

City, bir sonraki duyuruya kadar tüm erkek ve kız akademisi futbol etkinliklerini ve Topluluk içindeki tüm Şehir koçluk faaliyetlerini askıya aldı.

Şu anda Valencia’da forma giyen eski Manchester City defans oyuncusu Eliaquim Mangala, koronavirüs testinde pozitif çıktı.

Instagram’da yaptığı açıklamada, ‘Bugün koronavirüs pozitif olduğumu biliyordum.

Şu anda kendimi iyi hissediyorum ve virüsle ilişkili hiçbir semptomum yok. Ancak evde hapsedildim ve ailemle hiçbir bağlantım yok. ‘

(@Eliamangala) tarafından 15 Mar 2020, 12:05 PDT’de paylaşılan bir gönderi

 

MANCHESTER UNİTED

Şu anda hiçbir Manchester United oyuncusu veya personeli izole durumda değil.

Kimse pozitif test etmedi.

Hayır, takımın evde kalması ve bireysel antrenman yapması söylenerek antrenman sahası Salı günü kapatıldı. 

Kulüpten yapılan açıklamada, ‘Hükümetin tavsiyeleri ve gelişen durumun ışığında, takım antrenmana geri dönmüyor’ dedi. 

Hafta sonu çıkan haberlerde, Ole Gunnar Solskjaer’in ekibinin tüm üyelerinin antrenman sahasına vardıklarında ve ayrıldıklarında test edildiği belirtildi.

Forvet Odion Ighalo, Cuma günü Aon Antrenman Kompleksi’ne girerken yüz maskesi takan United oyuncular arasındaydı.

Ole Gunnar Solskjaer ve ekibi, oyuncuları koronavirüs için test ederek işi şansa bırakmıyor

Sağlık personeli, Perşembe gecesi United’ın 5-0 Avrupa Ligi LASK’ı yenmesinin ardından Avusturya’dan dönüş uçuşunda test kitleriyle oyuncu sıcaklıklarını bile kaydetti.

Yalnızca önemli birinci takım personelinin oyuncuların yanına yaklaşmasına izin veriliyor, ancak henüz antrenman alanını kapatmaya yönelik bir plan yok.

Orta saha oyuncusu Paul Pogba, Pazar günü 27. doğum gününde koronavirüs salgınıyla mücadeleye yardımcı olmak için bir bağış toplama çağrısı başlattı.

Fransız, Unicef ​​ile birlikte bir günde 27.000 sterlin toplamayı hedefledi ve ulaşılırsa bu miktarı ikiye katlamayı taahhüt etti.

Bugün benim doğum günüm ve ben, ailem ve arkadaşlarımın sağlıklı olduğu için her zaman minnettarım. Yine de, şu anda herkesin sağlığı iyi değil, ‘diye yazdı Pogba resmi Facebook ve Instagram sayfalarında.

Koronavirüs salgını, çocuklar da dahil olmak üzere birçok kişinin sağlığını ve hayatını etkiliyor. Büyük ölçekli bir salgının, özellikle yoksul ve savunmasız çocuklar üzerindeki etkisi çok büyük olabilir. ‘

(@Paulpogba) tarafından 15 Mart 2020 tarihinde 03:33 PDT’de paylaşılan bir yayın

 

NEWCASTLE UNİTED

Semptomların ortaya çıkmasının bir sonucu olarak değil, ancak kulüp eğitim merkezlerini ve akademilerini ‘önlem olarak’ en az iki hafta süreyle kapattı.

Kulüpteki hiç kimse virüs için pozitif test yapmadı.

Hayır, oyunculara iki haftalık kapatma sırasında evde tamamlamaları için bireysel fitness programları verildi.

Bir Newcastle United hayranı Cumartesi günü St James ‘Park’ın önünde bir koronavirüs tavsiye posterini okuyor

Diğer kulüplerde olduğu gibi, tüm futbol dışı gösteriler ve halka açık katılımlar, oyunculara taraftarlarla fotoğraf çektirmemeleri veya imza vermemeleri talimatı verilerek iptal edildi.

St James ‘Park’ın stadyum turları da soyunma odalarına erişimin yalnızca gerekli personelle sınırlı olması nedeniyle iptal edildi.

Newcastle yöneticisi Steve Bruce hafta sonundan önce konuşuyor: ‘Sadece futbolla uğraşanlar değil, herkes için garip ve zor zamanlar.

Hepimizin başını salladığı bir şey. Oldukça inanılmaz. Her şey destekçilerle ilgili ve onların refahı her şeyden daha önemli. ‘

 

NORVEÇ ŞEHİR

Norwich City’deki hiç kimse şu anda tecritte değil.

Kulüpteki hiç kimse virüse yakalanmadı.

Bir ölçüde. Daniel Farke’nin kulübü, fikstürler duraklatıldıktan sonra azaltılmış bir antrenman programı için çalışıyor.

Oyuncular dinlenme ve iyileşme için daha fazla zaman alacak ve şu anda yaralı olanlar rehabilitasyon programları aracılığıyla çalışmaya devam edecekler.

関連記事

コメントは利用できません。
ページ上部へ戻る