ブログ

1, 2020 (HealthDay News) – Nowo zatwierdzony lek dla najlepszego najlepszego zabójcy poprawia przeżycie pacjentów, nowe badanie potwierdza

1, 2020 (HealthDay News) – Nowo zatwierdzony lek dla najlepszego najlepszego zabójcy poprawia przeżycie pacjentów, nowe badanie potwierdza

Zazwyczaj przełamanie tych nawyków i stworzenie nowych wzorców i procedur wymaga zaangażowania, abyś nie miał już ochoty palić podczas wykonywania codziennych zadań.

Jednym z głównych powodów, dla których palacze zapalają się ponownie po rzuceniu palenia, jest to, że wmawiają sobie, że albo nie jest tak źle, albo są w stanie zapalić tylko jedno palenie bez powrotu do nałogu.

Jeśli palisz, prawdopodobnie krewni i kumple prosili Cię o rzucenie palenia. Prawdopodobnie też chcesz rzucić palenie.

Wiesz już, że byłbyś zdrowszy jako niepalący. Może to zmniejszyć ryzyko wystąpienia wielu nowotworów, a także innych poważnych dylematów.

Niemniej jednak trudno jest dokonać takiej zmiany. Powodów jest wiele, od nikotyny po codzienne czynności, które zawsze wykonujesz paląc.

Jeśli potrzebujesz dodatkowej motywacji, dodaj do swojej listy te mniejsze, ale nie mniej istotne powody.

1. Dla Twojego Portfela

Większość pieniędzy, które przeznaczasz na papierosy, idzie w dym. Zastanów się, co możesz z tym zrobić, gdyby znalazła się z powrotem na Twoim koncie bankowym.

Pełna suma? To zależy od twoich nawyków. Według niektórych szacunków, jeśli codziennie palisz paczkę, możesz wydać 100 000 dolarów, a może więcej, na papierosy i zapalniczki. Ponadto w ciągu lat prawdopodobnie będziesz ponosić wyższe koszty zdrowotne w wyniku warunków wywołanych przez.

Po rzuceniu palenia twój zasiłek trochę się rozluźnia.

2. Lepiej pachnieć

Jeśli zrezygnujesz, Ty (wraz z domem, ubraniami i pojazdem) nie będziesz już mieć tego zapachu popielniczki. Wasz też by się wzmocnił.

Palenie otępia zmysły, szczególnie zapach i styl.

Niektórzy palacze zdają sobie sprawę, że żywność nie smakuje tak, jak kiedyś. Ale ponieważ nie zdarza się to jednorazowo, może być trudno to zauważyć. Rzucenie rozwiązuje ten problem.

3. Gładsza skóra

zmiany, takie jak skórzasta tekstura i głębokie zmarszczki, są znacznie bardziej prawdopodobne u osób, które regularnie palą.

powoduje zmiany biochemiczne w organizmie człowieka, które przyspieszają procesy starzenia.

Kolejną klasyczną gratką dla palaczy jest smoła na rękach i skórze podczas trzymania papierosów. Dodatkowo, działania tkanki mięśniowej, których używasz do wdechu, powodują, że klasyczny palacz wokół.

4. Lepszy styl życia społecznego

W przypadku, gdy czujesz się zawstydzony paleniem, możesz prawdopodobnie powstrzymać się towarzysko.

Ponadto, jeśli tak, prawdopodobnie zauważyłeś, że jest to po prostu zniechęcenie dla wielu osób, co ogranicza twoje romantyczne opcje.

Przebywanie w pobliżu dymu jest dla ciebie szkodliwe, bez względu na to, czy jest to dym kogoś innego.

Kiedy ktoś pali papierosy, cały dym nie trafia do niego.https://yourpillstore.com/pl/reprostal-na-przerost-prostaty-cena-w-aptece-gdzie-kupic/ Przełącza się w powietrze, gdzie każdy w pobliżu może nim oddychać.

jest zakazane w kilku miejscach publicznych. Jednak wiele osób nadal boryka się z problemami, zwłaszcza tymi młodymi, które mieszkają z palącymi rodzicami. Nawet osoby, które zachowują się tak ostrożnie, gdzie zapalają się, mogą nie chronić otaczających ich osób.

Może to wynikać z papierosa lub fajki tytoniowej. Dym tytoniowy zawiera znacznie ponad 4000 związków, z czego co najmniej 250 powoduje stan chorobowy.

Widoczność biernego palenia zwiększa szansę – aż o 30 procent – że inni na pewno dostaną, a wiele innych stylów może wywołać rozedmę, a także jest szkodliwa dla serca. 

Dym sprawia, że ​​stajesz się bardziej lepki, podnosi twoje „złe” i uszkadza wykładzinę naczyń. Wcześniej czy później te zmiany powodują, że masz skłonność do posiadania lub.

Młode są szczególnie narażone na skutki biernego palenia, ponieważ ich ciała wciąż rosną, a więc oddychają szybciej niż dorośli.

Warunki te były związane z narażeniem na bierne palenie u dzieci:

 • Zespół nagłej śmierci niemowląt (SIDS)
 • Więcej infekcji dróg oddechowych (takich jak na przykład zapalenie płuc)
 • gorsze i częste
 • Chroniczny

podczas jest szczególnie niebezpieczne dla. Jest to związane z przedwczesnym porodem, niską wagą urodzeniową, SIDS, ograniczoną sprawnością umysłową, kłopotami z nauką i. Im więcej papierosów pali przyszła mama, tym większe szanse ma jej dziecko.

To proste: nie przebywaj w pobliżu ludzi, którzy są, i spróbuj przekonać tych wokół siebie, którzy palą, do rzucenia palenia. Każdy, kto pali, powinien to robić na zewnątrz, jak najdalej od innych ludzi.

Twoja nieruchomość jest absolutnie najważniejszym celem, aby utrzymać wolny od dymu papierosowego, zwłaszcza gdy masz młode. Trzymanie młodych (i dorosłych) z daleka od dymu może pomóc zmniejszyć ryzyko infekcji dróg oddechowych, ciężkich i wielu innych poważnych schorzeń.

Referencja medyczna WebMD zweryfikowana przez 24 lipca 2019 r

ŹRÓDŁA:

American Cancer Society: „Secondhand Smoke”.

Biuro tego lekarza naczelnego: „Konsekwencje zdrowotne mimowolnego doświadczania dymu tytoniowego: pisemny raport tego chirurga generalnego”, 27 czerwca 2006 r.

National Cancer Institute: „Bierny palenie: pytania i odpowiedzi”.

CDC: „Palenie z drugiej ręki: tylko to, co wskazuje na Twoje wymagania”. 

CDC: „Trendy w narażeniu na dym z drugiej ręki”.

Hej. Krążenie, 2008.

American Heart Association: „Małe dzieci najbardziej dotknięte są widocznością z drugiej ręki w domu”.

American Lung Association: „Zestawienie informacji o paleniu biernym”.

American Heart Association: „Palenie: nie znasz zagrożeń?”

CDC: „Palenie papierosów w Ameryce”.

© 2019 WebMD, LLC. Wszelkie wolności zastrzeżone.

Niezależnie od tego, czy jesteś palaczem, który chce rzucić palenie, czy znasz osobę, która to robi, rozumiesz, że to niezwykle trudne. A to wszystko dlatego, że nikotyna – składnik produktów takich jak papierosy – jest dość uzależniająca.

Nikotyna tak naprawdę zmienia twoją chemię, abyś bardziej jej pragnął. Ponadto pozwala odczuwać nieprzyjemne zewnętrzne oznaki odstawienia, gdy nie uzyskasz takiej ilości, do której przywykł Twój organizm.

Podczas gdy objawy odstawienia często ustępują całkowicie samoistnie po kilku dniach, niektóre osoby zdają sobie sprawę, że stosowanie zastępczych terapii nikotynowych może ułatwić przejście, a także ułatwić rzucenie palenia.

Nikotynowe terapie zastępcze w rzeczywistości oferują mniejsze ilości nikotyny poprzez przedmiot, taki jak guma lub nawet obszar. Chociaż nadal będziesz dostawał nikotynę do swojego organizmu, nie będziesz narażony na żadne inne szkodliwe substancje chemiczne, które znajdują się w tytoniu.

Zastąpienie nikotyny nie pomoże z żadnym emocjonalnym związkiem, którego możesz potrzebować. Niemniej jednak może pomóc zmniejszyć twoje pragnienia, a także fizyczne zewnętrzne oznaki wycofania się, aby zwrócić uwagę na załamanie psychiczne.https://yourpillstore.com/pl/

Oto najczęstsza forma leczenia, która po prostu pomaga ludziom. Lekarze często go zalecają, a testy pokazują również, że jest bezpieczny i skuteczny.

Obecnie na rynku dostępnych jest szereg nikotynowych terapii zastępczych. Niektóre można uzyskać bez recepty, ale inne będą musiały zostać przepisane przez lekarza.

Zastąpienie nikotyny jest zwykle uważane za bezpieczne dla wielu zdrowych dorosłych, ale dobrze jest porozmawiać z lekarzem na temat potencjalnych zagrożeń i korzyści dla Ciebie. Negatywne efekty są łatwe w przypadku każdej opcji leczenia. Podczas gdy wiele osób może odczuwać negatywne skutki, inni mogą nie.

 • Obszar nikotyny: Obszar bez recepty jest umieszczony bezpośrednio na warstwie skóry, aby z upływem czasu wytwarzać zmniejszoną, stałą liczbę nikotyny. Możliwe negatywne skutki: podrażnienie lub zaczerwienienie własnej skóry,,,, przyspieszone bicie serca lub sztywność lub problemy ze snem.
 • (nikotyna polacrilex): Należy kupić dostępną bez recepty gumę zastępującą nikotynę. Występuje w mocach 2 mg i 4 mg, a po przeżuciu nikotynę uzyskuje się natychmiast przez błony śluzowe. Możliwe negatywne skutki: podrażnienie gardła lub gardła, zły posmak, trudności w wykonywaniu prac dentystycznych,,, przyspieszone bicie serca.
 • Pastylki nikotynowe: Podobnie jak guma, pastylki nikotynowe można kupić bez recepty. Ssiesz je, aby powoli uzyskać nikotynę. Mają zredukować jak twarde cukierki. Możliwe negatywne skutki:,,,, nudności, czkawka, przyspieszone bicie serca.
 • Nikotyna: inhalator wydawany wyłącznie na receptę uwalnia nikotynę po podłączeniu wkładu do ustnika i wykonaniu wdechu. Są metodą zastępującą nikotynę, która najbardziej przypomina palenie papierosa tytoniowego. Możliwe negatywne skutki: podrażnienie gardła lub mdłości. Inne negatywne skutki, które wystąpią, dodają nerwowość i przyspieszone bicie serca. Dotyczą one nikotyny, może nie samego inhalatora.
 • Aerozol do nosa z nikotyną: Ten aerozol do nosa dostępny wyłącznie na receptę umożliwia natychmiastowe wstrzyknięcie nikotyny do krwiobiegu bezpośrednio przez nos. Możliwe negatywne skutki: Podrażnienie nosa lub gardła,, wodniste,. Te negatywne skutki często postępują po 1-2 dniach leczenia. Inne negatywne skutki, które wystąpią, dodają nerwowość i przyspieszone bicie serca. Dotyczy to nikotyny, może nie samego sprayu.

chociaż jest to rzadkie, przedawkowanie nikotyny jest tylko możliwym ryzykiem. Postępuj ostrożnie ze wskazówkami na każdym produkcie. Jeśli masz objawy, takie jak przyspieszone bicie serca, nudności i nudności, zawroty głowy, osłabienie, a nawet pot, natychmiast uzyskaj pomoc medyczną.

Tysiące ludzi wie z własnego doświadczenia, że ​​jest to po prostu trudny do wyrzucenia nawyk. Związana z tą nikotyną uzależnia. Mimo, że haj nikotyny nie jest tak dramatyczny, jak lub, jest tak samo uzależniający jak te nielegalne.

I jest całkiem realne. To dlatego tak wielu palaczom potrzeba wiele razy, zanim w końcu rzucą palenie na dobre.

Nikotyna wpływa na wszystkie aspekty twojego systemu, od twoich i naczyń krwionośnych po twoje hormony i. Gdy już go nie otrzymasz, przechodzisz do wypłaty. Fizycznie będziesz pragnąć tego uderzenia nikotyny i staniesz się rozdrażniony, jeśli nie możesz tego dostać.

Odstawienie nikotyny zwykle trwa zaledwie miesiąc lub dłużej, prawdopodobnie możesz toczyć psychiczną walkę z papierosami przez kilka lat.

Nikotyna jest naprawdę tak silna, że ​​nawet jeśli palisz tylko przez 2-3 tygodnie, po rzuceniu palenia nadal będziesz na jej odstawieniu. W zależności od tego, jak długo paliłeś i ile papierosów dziennie, zewnętrzne oznaki odstawienia mogą trwać od kilku dni do tygodni.

Odstawienie nikotyny obejmuje objawy fizyczne, psychiczne i emocjonalne. Pierwszy tydzień, szczególnie dni od 3 do 5, jest oczywiście najgorszy. To znaczy, jeśli nikotyna w końcu usunęła się z ludzkiej anatomii i zaczniesz dostawać, zachcianki i.

Kiedy uda ci się pokonać ten garb, fizyczne objawy zaczną całkowicie zanikać – ale nadal będziesz radzić sobie z wyzwaniami psychicznymi i emocjonalnymi, takimi jak drażliwość. Te mogą również ustąpić po kilku tygodniach.

23 grudnia 2019 r. – Środek mający na celu podniesienie minimalnego wieku kupowania i e-papierosów do 21 lat został zatwierdzony przez Kongres Stanów Zjednoczonych i oczekuje się, że zostanie podpisany przez prezydenta Donalda Trumpa.

„Oto wielka wygrana dla zdrowia publicznego” – powiedział senator Brian Schatz, demokrata z Hawajów, Te nowojorskie okoliczności zgłoszone. „Podniesienie minimum i wiek do 21 lat ochroni nasze dzieci i uratuje twoje życie”.

Środek był wspierany przez wiele organizacji tytoniowych i e-papierosów.

Obecnie 19 stanów i ponad 500 obszarów metropolitalnych i miast ogranicza sprzedaż tytoniu i e-papierosów do osób w wieku 21 lat i starszych, Zmieniające się czasy zgłoszone.

Wiadomości WebMD z HealthDay Copyright © 2013-2020 HealthDay. Wszelkie wolności zastrzeżone.

Twój jest niesamowitym organem. Ciągle pompuje tlen i bogate w składniki odżywcze przez ludzką anatomię, aby podtrzymać życie. Ta potęga wielkości pięści bije (rozszerza się i kurczy) 100 000 razy dziennie, pompując pięć lub sześć litrów na minutę, czyli około 2000 galonów dziennie.

Podczas uderzeń pompuje krew za pośrednictwem układu naczyń krwionośnych, zwanego układem krążenia. Naczynia to elastyczne, muskularne rurki, które przenoszą krew do każdej części ludzkiej anatomii.

Krew jest niezbędna. Oprócz przenoszenia świeżego tlenu z i składników odżywczych do tkanek, dodatkowo usuwa z tkanek odpady organizmu, w tym dwutlenek węgla. Jest to niezbędne do podtrzymania życia i promowania zdrowia wszystkich tkanek anatomii człowieka.

Możesz znaleźć trzy główne formy krwiobiegu:

 • . Tętnice przenoszą bogatą w tlen krew z centrum do wszystkich lub niektórych tkanek anatomii człowieka. Rozgałęziają się kilka razy, stają się coraz mniejsze, gdy przenoszą krew dalej z serca do narządów.
 • Kapilary. Są to maleńkie, cienkie krwiobiegi, które łączą tętnice i żyły. Ich cienkie ścianki pozwalają tlenowi, dwutlenkowi węgla i innym odpadom przedostawać się do iz komórek.
 • Żyły. Są to naczynia krwionośne, które po prostu przenoszą krew z powrotem do środka; ta krew zawiera mniej tlenu i jest bogata w elementy odpadowe, które mogą zostać wydalone lub usunięte z anatomii człowieka. Żyły stają się większe, gdy zbliżają się do serca. Żyła główna górna to duża żyła, która doprowadza krew z głowy i ramion do serca, dodatkowo żyła główna dolna doprowadza krew z nóg i nóg do serca.

Ten rozległy system naczyń krwionośnych – tętnic, żył i naczyń włosowatych – ma już 60 000 mil długości. To wystarczająco długo, aby okrążyć świat znacznie więcej niż dwa razy!

Krew nieustannie płynie w krwiobiegu twojej anatomii. Twoje serce może być pompą, co oznacza, że ​​wszystko jest możliwe.

Środek znajduje się pod klatką piersiową, pod mostkiem i na lewo od mostka i pomiędzy płucami.

Czy może być dla Ciebie czymś więcej niż musi? Niższy niż zakres, ale mimo to powyżej normy?

To jest stan przednadciśnieniowy, który może być znacznie poważniejszy, niż mogłoby się wydawać.

Stan przed nadciśnieniem tętniczym wynosi od 120-139 dla początkowej liczby w twoim odczycie i / lub 80-89 dla drugiej liczby. Prawie 30% dorosłych Amerykanów ma stan przed nadciśnieniem, zgodnie z CDC.

Jaka jest szansa? Masz skłonność do ().

Ponadto, możesz być znacznie bardziej narażony na wystąpienie a, jeśli poziom ciśnienia krwi znajduje się na górnym końcu tego przedziału przed nadciśnieniem, a Ty też masz mniej niż 65 lat.

Bez względu na to, czy Twoje przedciśnienie nie jest tak wysokie, nadal jest trudne dla Twojej ludzkiej anatomii. „To pobudza tkankę mięśniową do bicia pod zwiększonym ciśnieniem, więc [the] staje się grubszy” – mówi Richard Stein, MD, który kieruje programem sercowo-naczyniowym w Centrum Prewencji Uniwersytetu NY.

Wzrasta stan przed nadciśnieniem i nadciśnieniem. Będą bardziej powszechni, podczas gdy Stany Zjednoczone stały się bardziej nieaktywne, twierdzi Stein. Jesteś również podatny na nadciśnienie, gdy masz, a nawet genealogię i historię rodzinną, twierdzi Stein.

Stan przednadciśnieniowy jest szczególnym problemem wśród Afroamerykanów. Naukowcy donoszą, że Afroamerykanie z przed nadciśnieniem tętniczym rozwijają się niż rasy kaukaskie. Przyczyny, dla których nie są znane.

Stan przed nadciśnieniem, podobnie jak nadciśnienie, nie wykazuje objawów. Skąd będziesz wiedzieć, czy go masz? Stein twierdzi, że jedynym rozwiązaniem, które warto wiedzieć, jest zawsze sprawdzanie poziomu ciśnienia krwi. Możliwe jest po prostu zmierzenie ciśnienia krwi w gabinecie lekarza, zapoznanie się z maszyną do stresu lub z maszyną do stresu w lokalnej aptece lub sklepie spożywczym.

Jeśli powinieneś być zdrowy, a twój górny lub dolny poziom stresu jest powyżej normy, odczekaj 2 lub 3 dni i sprawdź zawsze jeszcze raz. Niezależnie od tego, czy nadal jest to więcej niż normalne, powiedz swojemu lekarzowi, aby zaczął to robić.

Nadciśnienie płucne to tylko stan zagrażający życiu, który z czasem pogarsza się, ale leczenie może złagodzić objawy, aby lepiej żyć z chorobą. Może to zająć trochę planowania, ale wiele osób, które je mają, znajduje techniki robienia wszystkich rzeczy, które kochają, dokładnie tak, jak robili to przed zdiagnozowaniem tych ludzi.

Posiadanie (PAH) oznacza, że ​​wkroczyłeś w to, co przechodzi od twojego do twojego. To różni się od regularnego.

W przypadku PAH małe tętnice stają się wąskie lub zablokowane. Trudniej jest przez nie przepływać, a to podnosi płuca. Musisz pracować ciężej, aby przepompować te tętnice, a po kilku latach centralna tkanka mięśniowa słabnie. Wcześniej czy później może to wywołać.

 

Czasami lekarze nie mogą znaleźć podstaw do wprowadzenia do płuc. W takim przypadku sytuacja nazywa się idiopatycznym nadciśnieniem płucnym. Geny mogą odgrywać rolę w tym, dlaczego niektórzy ludzie je otrzymują.

W innych sytuacjach był inny stan, który powoduje problem. Każdy z tych stanów może powodować w płucach:

 • do płuc
 • Nielegalne zażywanie narkotyków (jak lub)
 • stan (taki jak na przykład)
 • , , , i inne
 • Wada serca, z którą się urodziłeś
 • jak, lub zwłóknienie płuc

może przez pewien czas nie zauważyć żadnych objawów zewnętrznych. Zazwyczaj jest to duszność, jeśli jesteś aktywny. Często zaczyna się powoli i pogarsza się z upływem czasu. Być może zauważysz, że niektórych z tych rzeczy nie da się zrobić bez zadyszki.

Inne obserwowalne objawy to:

 • Omdlenie
 • Obrzęk i nogi

jeśli masz duszność, aby zobaczyć się z lekarzem, może on zapytać Cię o Twoje wykształcenie medyczne. Może również zapytać:

 • czy możesz palić?
 • Czy ktoś w rodzinie ma chorobę serca lub płuc?
 • Kiedy zaczęły się twoje objawy?
 • tylko co sprawia, że ​​twoje objawy są lepsze lub gorsze?
 • Czy twoje objawy kiedykolwiek całkowicie zniknęły?

„”

Chociaż telefon do gabinetu lekarskiego onieśmiela każdego, możesz zmniejszyć stres i zmartwienia, podejmując kroki, aby upewnić się, że otrzymasz większość informacji potrzebnych podczas wizyty. Ponadto istnieją metody, które podnoszą jakość opieki, pomagając lekarzowi w jak najlepszym zrozumieniu objawów i stanu.

Przed wizytą zapisz spis rzeczy, o których będziesz musiał powiedzieć lekarzowi. Zanotuj wszelkie wątpliwości lub pytania, które możesz mieć. Zapisz również nazwy i dawki wszystkich leków na receptę, leków dostępnych bez recepty lub przyjmowanych. Ważne jest, aby po prostu zabrać tę listę ze sobą na spotkanie – nie polegaj na zapamiętywaniu każdej pozycji. Przed wyjściem z biura omów listę, aby mieć pewność, że wszystko zostało uwzględnione. Ten prosty krok przynosi korzyści zarówno Tobie, jak i Twojemu lekarzowi, ponieważ pozwala skupić się na dyskusji i zapewnia uwzględnienie wszystkich problemów.

Nie wahaj się użyć słów „Nie rozumiem”. Pracownicy służby zdrowia są po prostu ludźmi i nigdy nie mogliby wiedzieć, czy czegoś nie wyjaśnili dobrze lub w terminach, które można pojąć. Nigdy nie czuj się zawstydzony lub nieśmiały, szukając wyjaśnień na temat czegoś, co twierdzi twój lekarz. W razie wątpliwości powtórz to, co powiedział ci lekarz, i zrób to, jeśli masz rację. Możesz zapytać, czy polecają jakieś konkretne materiały do ​​czytania dotyczące Twoich problemów.

W przypadku, gdy lekarz zadaje pytania, które brzmią krępująco lub zbyt osobiście, zrozum, że informacje, które podajesz, pozwalają mu lepiej postawić diagnozę lub określić, które leczenie jest dla Ciebie najlepsze. Nigdy nie oszukuj w odpowiedzi na pytania dotyczące używania alkoholu lub narkotyków, historii seksualnej lub innych kwestii związanych ze stylem życia. Bądź szczery w odniesieniu do poziomu, który po prostu przyjmujesz lub stosujesz się do roztworu terapeutycznego. Powstrzymywanie się od rzeczywistości ma wpływ na stopień Twojej opieki, a na pewno doprowadzi nawet do błędnej diagnozy.

Wreszcie dodatkowym źródłem informacji jest każdy asystent medyczny i pielęgniarka. Zwykle nie wahaj się również zadawać im pytań dotyczących swoich obaw.

Wcześniejsze przygotowanie do wizyty u lekarza jest tylko ważnym krokiem w kierunku uczenia się, jak być partnerem, a także obrońcą zdrowia i dobrego samopoczucia. dobry lekarz zawsze będzie zachęcał cię do zrozumienia swojego stanu, kiedy tylko możesz, iz pewnością przyjmie twój aktywny udział w opiece.

„”

może być terminem medycznym określającym stan wpływający na naczynia wynikające z lub z. Większość postaci chorób naczyń płucnych powoduje duszność.

Definicja choroby naczyń płucnych jest prosta: każdy stan, który wpływa na naczynia wzdłuż trasy obejmującej i.

Krew przepływa z płuc do płuc iz powrotem do centrum. Ta technika nieustannie uzupełnia krew tlenem i pozwala wydychać dwutlenek węgla. Oto jak działa proces:

 • Krew uboga w tlen powraca z tkanek anatomii człowieka przez żyły z powrotem na prawą stronę tego serca.
 • Prawe serce pompuje ubogą w tlen krew przez płuca do płuc. Ta krew zostaje wypełniona tlenem.
 • Bogata w tlen krew powraca z płuc z powrotem do lewej strony serca. Lewe serce pompuje bogatą w tlen krew do ludzkiego ciała przez i wiele innych tętnic.

Każdy element obwodu krwi serce-płuco może zostać uszkodzony lub zablokowany, co prowadzi do stanu naczyniowego płuc.

Przyczyny choroby naczyń płucnych różnią się w zależności od tego, który z krwiobiegu płuc jest dotknięty chorobą. Choroba naczyń płucnych dzieli się na kilka kategorii:

: Wrasta do tętnic płucnych (odprowadza krew ze środka w kierunku płuc). Tętnicze nadciśnienie płucne jest spowodowane przez, lub. Jeśli nie masz wyraźnej przyczyny, nazywa się to idiopatycznym tętniczym nadciśnieniem płucnym.

Żyły płucne: Podwyższony poziom ciśnienia krwi w żyłach płucnych (odprowadzanie krwi z płuc do serca). Często dochodzi do powstania żył płucnych. uszkodzona zastawka mitralna do serca (zwężenie zastawki mitralnej lub niedomykalność mitralna) może zostać oddana do żyły płucnej.

Zator tętnicy płucnej: Zator odrywa się daleko od żyły głębokiej (zwykle w nodze), wędruje do prawego serca i jest pompowany do płuc. Rzadko kiedy zator może być raczej dużym pęcherzykiem powietrza lub kulą tłuszczu niż zatorowością krwi.

Przewlekły stan zakrzepowo-zatorowy: W rzadkich przypadkach zator krwi w kierunku płuc () nigdy nie jest ponownie wchłaniany przez organizm ludzki. Występuje raczej efekt, w którym w wielu drobnych krwiobiegach do płuc również powstają skrzepy krwi. Metoda ta przebiega powoli i stopniowo wpływa na spory element układu tętnic płucnych.

 

Robert Preidt HealthDay Reporter

CZWARTEK, 1 października 2020 r. (HealthDay News) – Nowe badanie potwierdza, że ​​nowo zatwierdzony lek dla najlepszego rodzaju najlepszego zabójcy poprawia przeżycie pacjentów.

Lek (atezolizumab) został zatwierdzony na początku dnia w 2010 roku przez Amerykańską Agencję ds.Żywności i Leków do leczenia pacjentów z nowo zdiagnozowanym niedrobnokomórkowym rakiem płuc (NSCLC), który stanowi do 85% wszystkich.

Tecentriq działa na białko określane jako PD-L1, które na pierwszy rzut oka znajduje się w komórkach cyst. Zwykle to białko sygnalizuje limfocytom T organizmu, aby nigdy nie atakowały. Niemniej jednak, celując w PD-L1, Tecentriq uwalnia naturalne komórki T organizmu do celu i niszczy te komórki rakowe – wyjaśniają naukowcy z Yale Cancer Center.

Tecentriq „wykazał już wzorową aktywność u pacjentów, którzy postępują na pierwszej linii frontu, ale to badanie potwierdziło, że lek jest aktywny u wybranych pacjentów, którzy być może nie otrzymali jeszcze żadnego leczenia raka płuc” – powiedział dr Nagashree Seetharamu, który leczy pacjentów z rakiem płuc ale nie był zamieszany w nowe badanie. Technikuje w Northwell Health Cancer Institute w Lake Success, N.Y.

Nowe badanie zostało sfinansowane przez producenta Tecentriq, firmę Genentech, dodatkowo wyniki zostały opublikowane 30 września w New England Journal of Medicine.

Analizą objęto 554 pacjentów z guzami NSCLC z przerzutami w 4. stadium. Wszyscy pacjenci mieli guzy bez mutacji w EGFR lub ALK geny: podczas gdy naukowcy wyjaśnili w komunikacie prasowym Yale, guzy z tymi mutacjami są lepiej leczone innymi lekami.

Wśród 205 pacjentów, u których guzy wykazywały wysoką ekspresję komórkową PD-L1, mediana całkowitego przeżycia wyniosła 20 miesięcy u osób, które otrzymały Tecentriq w porównaniu z 13 miesięcy u osób, które otrzymały standardową chemioterapię opartą na pochodnych platyny.

Naukowcy stwierdzili, że mediana czasu przeżycia wolnego od progresji – całkowity czas od leczenia do rozpoczęcia pogorszenia się stanu – wyniosła osiem miesięcy w przypadku pacjentów otrzymujących Tecentriq w porównaniu z pięcioma miesiącami w przypadku wszystkich pacjentów otrzymujących standardową chemioterapię.

„To ekscytujące wyniki, które mogą zmienić życie wszystkich pacjentów” – powiedział naczelny autor badania, dr Roy Herbst. Jest głównym lekarzem onkologiem w Yale Cancer Center wraz ze Smilow Cancer Hospital.

Wiele osób z NSCLC. Chociaż jest to poważne, leczenie czasami może powstrzymać jego pogorszenie. Możesz też znaleźć rzeczy, które pomogą Ci poczuć się znacznie lepiej.

Osoby, które palą lub wdychają dużo dymu, zwykle mają NSCLC. Wielu ma ponad 65 lat.

Można znaleźć trzy formy guzów NSCLC:

1. zaczyna się w komórkach w workach powietrznych, które wytwarzają śluz oraz inne substancje, zwykle do zewnętrznych elementów ciała. Oahu jest najczęstszym typem zarówno wśród palaczy, osób niepalących i osób poniżej 45. roku życia. Zwykle rozwija się wolniej niż inne rodzaje raka.

2. Płaskonabłonkowy (naskórkowy) zaczyna się w komórkach wyściełających wewnętrzne drogi oddechowe. Jedna czwarta przypadków raka płuc jest tego rodzaju.

3. Rak wielkokomórkowy (niezróżnicowany) rośnie i rozprzestrzenia się szybciej. Dzięki temu trudniej będzie się nim zająć. To około 10% przypadków raka płuc.

Leczenie sugerowane przez lekarza będzie zależało od tego, jak długo Twoje płuco się rozprzestrzeniło.

Lekarze nie są tak, tylko co powoduje ten stan. Wiele osób, które go złapały, paliło lub było w pobliżu. Inne pozycje, które dają bardziej prawdopodobne, to:

 • Radon, radioaktywne paliwo występujące naturalnie w glebie i skałach
 • Pył mineralny i metalowy
 • Zanieczyszczenie powietrza
 • leczenie klatki piersiowej lub
 • /AIDS

Może również działać w rodzinach.

Może bardzo dobrze nie zauważyć objawów w pierwszych stadiach. Możesz też pomylić je z inną infekcją, taką jak na przykład lub nawet.

Podobnie jak inne objawy obejmują:

 • trwa lub pogarsza się
 • to często boli bardziej, gdy się śmiejesz lub bierzesz głęboki oddech
 • Chrypka lub zmiany wokalu
 • Ostry, chrapliwy pojawia się, gdy oddychasz
 • , mały apetyt
 • lub śluz
 • Duszność
 • Uczucie osłabienia lub zmęczenia
 • Utrzymujące się dylematy płuc, takie jak zapalenie płuc

Jeśli rozprzestrzeni się na wiele innych części ciała, możesz mieć:

 • Ból kości
 • lub dylematy równowagi
 • Drętwienie lub w ręce lub nodze
 • Żółty lub

Amy Norton HealthDay Reporter

WTOREK, 7 lipca 2020 r. (HealthDay News) – wykazano, że skany CT pomagają wcześnie wykryć i uratować życie. Teraz zaktualizowane zalecenia ekspertów mogą podwoić liczbę amerykańskich Amerykanów kwalifikujących się do corocznej oceny.

Sugestie – od US Preventive Services Task Force (USPSTF) – rozszerzyłyby to o „wysokie ryzyko” raka płuc. Oczekuje się, że nie tylko podniesie to liczbę osób kwalifikujących się do otrzymania oceny, ale dodatkowo przyniesie naprawdę szczególne korzyści kobietom i Amerykanom pochodzenia czarnoskórego.

W tej chwili coroczna ocena poprzez podanie niskiej dawki jest zalecana dla osób w wieku od 55 do 80 lat, które paliły przez co najmniej 30 „paczek” w ciągu całego życia i albo nadal palą, albo rzuciły w przeszłości 15 lat.

Nowe sugestie przesunęłyby ten początkowy wiek do 50 lat. Ocena jest alternatywą dla osób, które palą mniej intensywnie – mniej więcej tyle samo, co 20 paczkolat.

W zwykłym języku angielskim jest to na przykład jedna paczka papierosów dziennie przez dwie dekady lub dwie paczki dziennie przez dekadę.

Proponowane zmiany zależą od badań przeprowadzonych, biorąc pod uwagę, że pierwsze rekomendacje USPSTF pojawiły się w 2013 r. – poinformował członek grupy roboczej dr Michael Barry.

Powiedział, że najnowsze dowody pochodzą z badania klinicznego o nazwie NELSON. Następnie obserwowano znacznie więcej niż 15 700 osób w wieku od 50 do 74 lat, które zostały losowo przydzielone do badania TK lub bez oceny.

W ciągu dziesięciu lat osoby, które przeszły badanie przesiewowe, były o 24% mniej narażone na śmierć z powodu raka płuc.

American Lung Association (ALA) „entuzjastycznie” z zadowoleniem przyjęło zaproponowane nowe sugestie.

Rak płuc pozostaje głównym zabójcą w USA, powiedział prezydent ALA Harold Wimmer. Tylko około 22% Amerykanów amerykańskich, którzy są klinicznie zdeterminowani, aby chorować na tę chorobę, pozostaje przy życiu pięć lat później.

Jak wyjaśnił, głównym powodem jest to, że rak jest normalnie wykrywany dopiero wtedy, gdy jest naprawdę bardziej zaawansowany.

„Rak płuc jest znacznie bardziej uleczalny, gdy zostanie zdiagnozowany we wczesnym stadium, co sprawia, że ​​badanie przesiewowe jest kluczem do odwrócenia fali tej zagrażającej życiu choroby” – powiedział Wimmer.

Za pomocą dowolnego testu oceniającego można znaleźć potencjalne szkody. Może to grozić fałszywie dodatnim wynikiem, czyli miejscem, w którym test nieprawidłowo wykazuje obecność raka.

Sytuacja zostaje nazwana, gdy komórki tego gatunku zaczynają szybko rosnąć w niekontrolowany sposób. zmieniają każdy obszar i jest to naprawdę główna przyczyna zgonów zarówno mężczyzn, jak i kobiet w Ameryce, Kanadzie i Chinach.

Możesz znaleźć dwa główne. Drobnokomórkowy (SCLC), czasami nazywany rakiem drobnokomórkowym, powoduje około 10-15% całego płuca. Niedrobnokomórkowy rak płuca (NSCLC) powoduje inne.

Możesz znaleźć 2 główne typy:

 • Rak drobnokomórkowy (rak mobilny owsa)
 • Połączony rak drobnokomórkowy

Obie zawierają różne typy komórek, które rosną i rozprzestrzeniają się różnymi metodami. Są znane jako zgodne z tym, jak wyglądają komórki pod mikroskopem.

Drobnokomórkowy rak płuca różni się od niedrobnokomórkowego raka płuca w następujący sposób:

 • Drobnokomórkowy rak płuc rośnie szybko.
 • Drobnokomórkowy rak płuc rozprzestrzenia się szybko.
 • Drobnokomórkowy rak płuc dobrze reaguje na (stosowanie do zabijania komórek rakowych) i (stosowanie promieni rentgenowskich o dużej dawce lub innych promieni o wysokiej energii do zabijania komórek rakowych).
 • Drobnokomórkowy rak płuca jest generalnie związany z wyraźnymi zespołami paraneoplastycznymi (szereg objawów, które wynikają z substancji wytwarzanych przez cystę).
 • Główną przyczyną zarówno drobnokomórkowego raka płuc, jak i niedrobnokomórkowego raka płuc jest. Niemniej jednak drobnokomórkowy rak płuc jest silniej powiązany niż z niedrobnokomórkowym rakiem płuc.
 • Nawet bierne palenie tytoniu jest czynnikiem ryzyka raka płuc. Osoby, które radzą sobie z palaczem, mają o 30% większe ryzyko zachorowania na niedrobnego mobilnego raka płuca i 60% większe ryzyko zachorowania na drobnego mobilnego raka płuca w porównaniu z osobami, z którymi być może nie ma do czynienia.
 • Wszystkie rodzaje raka płuc występują z dodatkową częstością u osób wydobywających uran, ale najczęstszy jest rak drobnokomórkowy płuc. Częstość występowania wzrasta jeszcze bardziej u górników uranu, którzy palą.
 • Stwierdzono, że narażenie na radon (obojętne paliwo powstające w wyniku rozpadu uranu) powoduje drobnokomórkowego raka płuc.
 • Doświadczenie znacznie zwiększa zagrożenie rakiem płuc. Różnorodna widoczność azbestu i palenie tytoniu dodatkowo zwiększają ryzyko.

Radon to po prostu radioaktywne paliwo, którego nie można zobaczyć, poczuć, stylizować ani zapachu. Zaczyna się jako uran, metal ciężki znajdujący się na dnie większość skał na naszej planecie. Kiedy uran rozpada się, może stać się kolejnym metalem zwanym radem. Kiedy rad się zmniejsza, staje się radonem.

Paliwo radonowe po prostu opuszcza glebę i staje się obszarem powietrza i. Może znajdować się w powietrzu wokół ciebie, ale często występuje w niewielkich ilościach, które nie są szkodliwe.

Ogromne ilości radonu powodują problemy zdrowotne. Chociaż jest to całkowicie naturalne paliwo, które pochodzi z ziemi, może być toksyczne, jeśli będziesz go używać w dużych ilościach przez wiele lat. Istnieją jednak niezawodne metody, dzięki którym można utrzymać niską widoczność.

Kiedy już wdychasz radon, dostaje się on do wyściółki i wydziela promieniowanie. Przez wiele lat może to spowodować uszkodzenie komórek i wywołać.

Radon może być drugim co do wielkości po paleniu. Jeśli wdychasz dużo radonu i palisz, ryzyko zachorowania na raka płuc jest dość wysokie.

Niektóre badania powiązały radon z wieloma innymi formami, ale dowody na to nie są tak jasne.

W przeciwieństwie do innych gazów, takich jak, nie będziesz od razu mieć widocznych objawów zatrucia radonem. Raczej problemy zdrowotne wynikające z widoczności, takie jak, pojawiają się po długim czasie.

Rak płuc może zacząć się jako dokuczliwy, duszność lub nie zniknie całkowicie. Inne obserwowalne objawy obejmują posiadanie lub utratę masy ciała bez prób. Jeśli zauważysz którykolwiek z tych objawów, skontaktuj się z lekarzem.

Nie ma rutynowych testów, które poinformowałyby Cię, jeśli wdychałeś zbyt dużo radonu.

関連記事

コメントは利用できません。
ページ上部へ戻る